פתרונות טבעיים הומאופטיים לבעיות קשב וריכוז ADHD

ההערכות הן כי 3-5% מהילדים סובלים מהפרעת קשב וריכוז המכונה גם ADHD. הפרעת הקשב יכולה גם להמשך גם בתקופת הבגרות. 

ישנן תרופות מרשם כמו ריטלין וקונצרטה אשר מסייעות לילדים ולמבוגרים רבים, אבל, בשל תופעות לוואי לא מעטות (בעיות בלב, במערכת העיכול, בעיות התנהגות ועוד), יש אנשים שמחפשים מענה טבעי לבעיות קשב וריכוז- ADHD- ללא תופעות לוואי. 

האם הומיאופתיה יכולה לתת מענה ופתרון לבעיות קשב וריכוז?

 תרופות הומיאופתיות יכולות לעזור להקל על הסימפטומים של בעיות הקשב והריכוז , ולהפוך את החיים לקלים יותר בהתמודדות מול פעילויות בית הספר היומיומיות. את זה, מוכיחים גם מספר מחקרים שנפרט בהמשך. 

בשנים האחרונות, השימוש בתרופות הומיאופתיות נעשה רחב יותר, כי אלו תרופות לא רעילות, בטוחות לשימוש, ובעלות יכולות אפקטיביות העוברות
בציבור מפה לאוזן. 
הטיפולים ההומיאופתיים שונים מהתרופות הקונבנציונליות, כאשר ישנה התאמה ספציפית לכל מטופל על פי תשאול שנעשה לכל מטופל ומטופל. 
השימוש בתרופות הומיאופתיות נעשה במינונים קטנים אשר מהווים טריגר לביצוע פעולת איזון במערכות גוף האדם. שימו לב לדבר המעניין הבא: גם בתרופות הקונבנציונליות כמו ריטלין אשר במינונים גבוהים חומר זה גורם להיפראקטיביות, אך במינונים נמוכים הניתנים לילדים הוא מרגיע ומחליש את הסימפטומים ההיפראקטיביים. 

תופעה דומה של השקה בתפישה של
שימוש במינונים נמוכים כדי לקבל אפקט תרפוייטי חיובי חל גם בחיסונים למיניהם , במתן דיגיטליס  לטיפול בבעיות לב ועוד.

 

תמצית מחקרים המראים אפקטיביות של טיפולים הומיאופתיים לADHD

בשנת 2001 נעשה מחקר בשוויץ  בו היו מעורבים 115 ילדים שהובחנו כלוקים מהפרעת קשב וריכוז.  חלקם קיבלו תרופות הומיאופתיות וחלקם קיבלו ריטלין למשך 3.5 חודשים. 

הילדים גם נבדקו ונבחנו על פי אינדקס CGI שהוא אינדקס סטנדרטי מתוקף  עולמי לאבחון בעיית קשב וריכוז. במחקר זה הילדים שנטלו הומיאופתיה חוו 55% הטבה על פי CGI לעומתם הילדים שנטלו ריטלין חוו 48% הטבה.

בשנת 2005 מחקר שפורסם בירחון האירפאי לילדים European Journal of Pediatrics  בדק את האפקטיביות של תרופות הומיאופתיות לטיפול בבעיות קשב וריכוז ADHD. מחקר זה נערך במשך 14 שבועות בהן חצי מהילדים קיבלו הומיאופתיה והחצי השני קיבלו פלצבו . אחרי 6 שבועות קבוצת הפלצבו התחילה טיפול הומאופתי ולהיפך. הילדים נבדקו על פי CGI בנקודות השינוי מהומיאופתי לפלצבו ולהיפך, כמו כן מבחנים לילדים המשתתפים נערכו בתחילת הניסוי ובסיומו.
בניסוי זה תוצאות
CGI כמו גם הערכות ההורים והמורים , היו באופן ניכר טובות יותר בזמן טיפול בהומיאופתיה לעומת תקופת הפלצבו.
במשך השנים נעשו עוד מספר מחקרים שהראו אפקטיביות גבוהה של הומיאופתיה על בעיות קשב וריכוז. לקריאת חומר נוסף בנושא מחקרים אלו 

 

תרופות הומיאופתיות פופולאריות  לטיפול בADHD

תרופות הומיאופתיות מותאמות על ידינו באופן אישי למטופלים, לאחר תשאול ובדיקת המצב האישי שלהם. 

אנחנו נותנים כאן סקירה קצרה של המקובלות ביותר, להרחבת הידע הכללי שלכם, אבל מזכירים שכדי שהטיפול באמת יעבוד עבורכם, חובה להיוועץ  ברוקח/ מטפל  הומאופת לגבי הטיפול המתאים ביותר, מינונים ותכיפות נטילת התרופות ההומיאופתיות. בדברים הכתובים כאן אין כל המלצה עבורכם לקחת טיפול זה. ההיפך הוא הנכון: חשוב ביותר להגיע אלינו ולהתייעץ לפני נטילת טיפול!

Stramonium  - המרכז הרפואי של מרילנד ארצות הברית קבע כי הסטרמוניום  בצורתו ההומיאופתית יכול לשמש להפחתת הסימפטומים של ADHD. הוא מפחית תסמיני התנהגות אלימות ועויינות. תרופה זו טובה גם לילדים הפוחדים מחושך וסובלים מסוג של פוסט טראומה. כלומר חוו אירוע שגרם להם טראומה נפשית, שוב, אנו מזכירים לא לגשת ולבקש את הטיפול ללא ייעוץ של הומאופת מוסמך (אנחנו למשל), כי יש לוודא שזה באמת הטיפול האידיאלי בהתאם לתסמינים האישיים לאדם שמבקש את הטיפול.

Cina – תרופה זו טובה ADHD עבור ילדים שלא אוהבים שנוגעים בהם או מסתכלים עליהם. ילדים כאלו יגיבו בהתנהגות תוקפנית למי שייגע או יביט בהם. תרופה זו ניתנת להרגעת ילדים אלו אשר מאפיינת אותם חריקת שיניים בזמן שהם תוקפניים.

Hyoscyamus  - במחקר שנערך ב1997 היוסיאמוס שהוא בן משפחה צמחית  לסטרמונייום הראה תוצאות טובות בהפחתת התפרצויות , התנועעות עצבנית  והתנהגות היפראקטיבית.

Tuberculininum – תרופה זו ל ADHD ניתנת לילדים חסרי מנוחה שמחפשים  באופן קבוע ריגושים או שינויים. הטוברקולינום עוזרת להפחית  התנהגות הרסנית, רגזנות ותחושת חוסר סיפוק.

הומיאופתיה יכולה לעזור בטיפולים להפרעות קשב וריכוז, ולעיתים נשלב אותה עם תוספי מזון נוספים שיומלצו על ידינו לאחר שנתשאל אתכם. חשוב להתאים את הטיפול למטופל בעזרת כלים וידע שנצברו אצלנו ב-20 שנות ניסיון, כך שנוכל לתת מענה מהיר ויעיל, ומתאים במיוחד עבורכם.

אתם מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה בנושא זה או נושאים רפואיים אחרים שמטרידים אתכם

          

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ רפואי | © 2015 כל הזכויות שמורות לבית מרקחת הרוקחים. טלפון: 08-9969611

תכנות: טוביה שיינפלד | עיצוב: נירית אלשיך