פסוריאזיס מוגדרת כמחלה כרונית, אוטואימונית דלקתית.

כשנתבקשתי לכתוב מניסיוני במציאת פתרונים ללקוחותיי משנת 1994 ועד היום, חלפו בראשי אותם פרצופים מיואשים שברוב המקרים הגיעו למפגש רוקח – פציינט עם אותה שאלה : יש לך משהו טוב ? אבל באמת משהו שיעזור לפסוריאזיס שלי!

 

חייכתי, כי תמיד דמיינתי את המפגש השני בו הפציינט חוזר עם מבט מרוצה ומבקש עוד חומרים להמשך טיפול. אל ייאוש בהחלט אפשר לומר  שמרבית הפציינטים שבאמת ניסו הרבה תרופות והמלצות סבתא למיניהן לאורך השנים – חזרו מרוצים להמשך טיפול שנתנו מפרי פיתוח של מעבדות "ראשונים פארם " ו"בית מרקחת הרוקחים" במודיעין מכבים רעות.

 

יש בפסוריאזיס פן פיזי של נגעים עוריים אדומים וכאלו שמלווים עם קרום קשקשי. הנגעים צורבים, מגרדים ובמקרים קשים אפילו כואבים. הפן הפיזי מלווה גם בפן נפשי שבו יש השפעה על דימוי הגוף החיצוני כי הנגעים אינם נראים אסתטיים .

 

מחקר מ-2010 שנערך ביוון ופורסם במגזין DERMATOLOGY  מצביע על 2.4 ביקורים של חולי  פסוריאזיס אצל רופא עור ואילו בהולנד לקוחות הגיעו בממוצע ל-5 ביקורים בשנה. אלו שלא הגיעו כנראה התייאשו מהטיפולים שלא משיגים הבראה מלאה אלא רק הקלה.

מחקר חדש שנערך בדרום קוריאה ופורסם ב-2014 במגזין PSSI מבהיר כי 80% מהחולים מרגישים עקצוץ תמידי בעור, מצב הפוגע באיכות החיים.

 

יש חשיבות גדולה בהתמדה בטיפול בפסוריאזיס כי לרוב הטיפולים מאפשרים לפציינט לחיות בשלום עם הסימפטומים כך שהפסוריאזיס רגוע – פחות אדמומיות ופחות קשקשים ויובש באזור הנגעים.

 

בתפישת העולם ההוליסטית, בה יש הבנה שגוף ונפש חד הם ומשפיעים באופן דו סיטרי האחד על השני , פציינטים שילבו צמחי מרפא עם תוספי מזון בנוסף לטיפול החיצוני על העור. ברוב המקרים קרו שני דברים חיוביים:  ראשית זמן התגובה לטיפול היה קצר יותר , ושנית זמן המרווח בין החמרה האחת לשנייה היה ארוך יותר., שתי תוצאות חיוביות אלו שיפרו לאין שיעור את אורח החיים של הפציינטים.

 

הטיפולים התרופתיים כוללים במרבית המקרים שימוש בסטרואידים שבמרבית המקרים משפרים מאוד את התסמינים, אך אליה וקוץ בה: תופעות הלוואי שבטיפול מקומי יכולות להיות פגיעה במרקם העור ושיעור בעור באזור שבא במגע עם הסטרואידים , כאשר טיפול פנימי בכדורים יכול להשפיע בעליית רמות הסוכר ולחץ הדם.  תופעות לוואי אלו גורמות למרבית הפציינטים לחפש דרכי פתרון חלופיות עם פחות עד בכלל ללא תופעות לוואי במרבית המקרים.

 

הרוקחים המוסמכים של "בית מרקחת הרוקחים", הקימו לפני 18 שנה את בית מרקחת "ראשונים פארם", ואני נמנה ב-18 שנים אחרונות על הנהלת המקום, יכולים לבשר על מאות ואלפי לקוחות מרוצים שנעזרו במוצרים לטיפול מקומי הכוללים שני סוגי שמפו ומשחות שפותחו במעבדות עם שילוב של טיפול פנימי הכולל צמחים, תוספי מזון והומיאופתיה מודרנית המותאמים למצבו הפיזי והנפשי של כל פציינט ופציינט .

 

לכן- אם גם אתם סובלים מפסוריאזיס- אל תתייאשו! התקשרו אלינו עכשיו, ואנו נתאים את הטיפול הנדרש- במיוחד עבורכם! התקשרו לבית מרקחת הרוקחים: 08-9969611. אנו מבצעים משלוחים לכל רחבי הארץ, כך שהמרחק אינו בעיה...

לירון שטרן- רוקח מוסמך, הומאופת מוסמך ומומחה לצמחי מרפא- בית מרקחת הרוקחים במודיעין מכבים רעות

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ רפואי | © 2015 כל הזכויות שמורות לבית מרקחת הרוקחים. טלפון: 08-9969611

תכנות: טוביה שיינפלד | עיצוב: נירית אלשיך